BİZ SİZİ ARAYALIM

 
0224 242 46 25bilgi@bursaerenturizm.com


1.Gün

Bursa - Amasya

Bursa kalkışlı Karadeniz Turu... Akşam saat 23:00’ da Kent Meydanından siz değerli misafirlerimizle buluşarak Karadeniz turumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık on iki saat sürecek ve geceyi konforlu aracımızda araç içi ikramlarımızla geçireceğiz.  Bolu üzerinden sabahın ilk saatlerinde şehzadeler şehri Amasya’ ya ulaşıyoruz.


2.Gün

Amasya- Ordu-Giresun

Amasya- Ordu-Giresun

Amasya şehir merkezine girmeden yolumuz üzerinde hikâye ve efsanelere aşkları konu olan Ferhat ile Şirin’ in aşkının geçtiği ve öldüklerine inanılan, Ferhat’ ın aşkı Şirin için açtığı su kanallarının olduğu yerde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz ve Amasya şehir merkezinde kahvaltımızı alacağımız mekâna gidiyoruz. Yeşil Irmak kenarında bulunan kahvaltı salonunda kahvaltımızı aldıktan sonra Amasya’ da ilk ziyaret noktamız Amasya Müzesi olacak. Amasya Müzesi hem şehir tarihi hem de bölge tarihi açısından oldukça önemli eserlere ev sahipliği yapmasının yanında mumya müzesi olma özelliğini de taşımakta. Müze ziyaretimiz sonrasında II. Beyazıt Külliyesi’ ni ziyaret edecek ve Yeşil Irmak kenarından bulunan Şehzadeler Parkı ile gezimize devam ediyor ve Yalıboyu Evleri’ nin fotoğraflarını çekmek için kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamız sonrasında Amasya şehir merkezinde siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz, dileyen misafirlerimiz kaya mezarlarına çıkarak Amasya’ yı yukardan görme şansı elde ederken, dileyen misafirlerimiz Hazeranlar Konağı’ nı ziyaret edebilir ve alış veriş yapabilirler. Serbest zaman sonrasında rehberimiz eşliğinde Amasya sokaklarında kısa bir yürüyüş yapacak ve Sabuncuoğlu Şerefeddin Tıp ve Tarih Müzesi’ ne gidiyoruz. Eski bir Bimarhane yani hastane görevi üstlenen müze binasını ziyaretimiz sonrasında tekrar otobüsümüze biniyor ve rotamızı Ordu’ ya doğru çeviriyoruz. Ordu kent merkezinde kurulmuş olan ve Boztepe’ ye çıkan teleferik hattını kullanarak Ordu’ yu, Karadeniz’ i bir de Boztepe’ den seyrettikten sonra tekrar Ordu’ ya iniyoruz ve Giresun’ a doğru devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde meşhur dillere destan Giresun fındığı için alış-veriş molası veriyoruz ve ardından konaklayacağımız otele Tirebolu’ ya gidiyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.

Konaklama: Tirebolu Bal Otel vb.

Öğle yemeği: Ekstra alınacaktır.

Kahvaltı ve öğle yemeği ekstra

Akşam yemeği otelde alınacaktır

Konaklama: Bal Otel vb.

Konaklama: Geceyi lüks otobüsümüzde geçiriyoruz.


3.Gün

Trabzon, Uzungöl, Lustra ve Karestel Yaylası, Çayeli, Ardeşen

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında rotamızı Trabzon’ a çeviriyoruz. Trabzon Atatürk Köşkü’ nü ziyaret etmek için kısa bir yolculuk yapıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün Trabzon’ u ziyareti sırasında kaldığı bu köşkü beğenmesi üzerine Trabzon halkının Atatürk’ e armağanı olan bu köşkü ziyaret ediyor ve Atatürk’ ün eşyalarını gördükten ve fotoğraflarını çekiyoruz. Köşk ziyaretimiz sonrasında bölge ekonomisi için önemli olan ve unutulmaya yüz tutan bir sanat olan telkari ve kazaziye işlerinin yapıldığı atölyeyi ziyaret ediyoruz ve dileyen misafirlerimizin alış-veriş yapabilmeleri için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında rotamızı Sürmene’ ye doğru çeviriyoruz. Sürmene’ de dillere destan bıçak atölyesini ziyaret ediyor ve elde yapılan kaliteli, sağlam bıçaklardan dileyen misafirlerimizin alabilmesi için kısa bir mola veriyoruz. Bıçak için vereceğimiz mola sonrasında Uzungöl’ e gidiyoruz ve göl kenarında sizlere vereceğimiz serbest zaman sonrasında dileyen misafirlerimizle Lustra- Karestel Yaylası ekstra turumuzu yapıyoruz. Uzun Göl’ den kiralayacağımız dolmuşlarla yaylalara doğru unutulmaz bir yolculuk yapıyoruz ve manzaranın güzel olduğu yerlerde durarak fotoğraf molaları veriyoruz. Lustra ve Karestel Yaylalarında vereceğimiz serbest zamanlarda dileyen misafirlerimiz ballı süt, sütlaç ve Karadeniz çayının tadını çıkartırken dileyen misafirlerimiz yaylada kısa gezintiler yapabilir. Ekstra turumuz sonrasında konaklayacağımız otele gidiyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

Konaklama: Ardeşen Ela Otel vb.

Öğle yemeği: Uzungöl’ de ekstra alınacaktır.

Öğle yemeği ekstra

Kahvaltı ve akşam yemeği otelde

***Lustra ve Karestel Yaylaları turu ekstra ücretlidir.

 Konaklama: Ela Otel vb.

4.GÜN

Borçka, Karagöl, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra rotamızı Borçka’ ya doğru çeviriyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak gerçekleştireceğimiz Kara Göl turumuzu gerçekleştiriyoruz ve tura katılmak istemeyen misafirlerimize Borçka merkezde serbest zaman verilecektir. Kara Göl’ e Borçka’dan dolmuş kiralanacak ve dolmuşlarla gidilecektir. Kaçkar Dağları üzerinden doğası bozulmadan kalmış, ziyaretçilerini âdete bir masal ülkesindeymiş hissi veren Kara Göl’ de dileyen misafirlerimiz kayık kiralayarak gölde gezinti yapabilir ve birbirinden müthiş fotoğraflar çekebilir. Kara Göl ziyaretimiz sonrasında rotamızı Fırtına Deresi ve Ayder Yaylası’ na doğru çeviriyoruz. Yolumuz üzerinde Rize Bezi fabrikasını ziyaret ediyor ve Fırtına Vadisi manzarası eşliğinde Ayder Yaylası’ na ulaşıyoruz. Yaylada Gelin Tülü Şelalesi’ nde bir fotoğraf molası veriyor ve yayla alanına ulaşarak siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Çamlıhemşin’ e gelerek Fırtına Vadisi- Çinçiva Köprüsü- Zil Kale ve Palovit Şelalesi turuna gideceğiz. Tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Çamlıhemşin’ de serbest zaman verilecektir. Çinçiva Köyü ve Köprüsü bölgeye gelen her ziyaretçinin mutlaka ziyaret etmesi gereken noktalardan birisi. Geçmişte ve günümüzde özellikle tv dizi ve filmlerinin çekildiği yer olarak bilinen Çinçiva Köyü ve köprüsü ziyaretimiz sonrasında Kaçkar Dağları üzerinde kurulmuş, ticaret yollarının güvenlik ve denetimini sağlamak amacıyla yapılmış olan ve halk arasında kartal yuvası olarak adlandırılan Zil Kale ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz ve son olarak da Palovit Şelalesi’ ne gidiyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Gerçekleştireceğimiz bu ekstra turda Çamlıhemşin’ den dolmuş kiralanacak ve tur dolmuşla gerçekleştirilecektir

Akşam yemeği ve kahvaltı otelde alınacaktır

Öğle yemeği: Ekstra alınacaktır.

***Borçka- Kara Göl turu ekstra ücretlidir.

***Çinçiva- Zil Kale ve Palovit Şelalesi Turu ekstra ücretlidir

***Zipline ekstra ücretlidir.

 

Konaklama: Ardeşen Otelleri


5. GÜN 

Sümela Manastırı, Çay Fabrikası, Samsun

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra rotamızı Altındere Vadisine ve Sümela Manastırı’ na çeviriyoruz. 1150 metre yüksekte, Karadağ eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırı ziyaretçilerini adeta büyüleyecek ve manastırı, tarihini ve içerdeki duvar resimlerini rehberimizden dinledikten sonra vadiye inerek dere kenarına kurulmuş olan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında otobüsümüze binerek yolumuz üzerinde çay fabrikası ziyaret ediyor ve Samsun’ a gidiyoruz. Samsun’ da ilk ziyaret noktamız 19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün İstanbul’ dan yola çıkarak Samsun’ a getiren Bandırma Vapuru olacak. Kurtuluş Savaşı tarihimizde önemli bir yere sahip olan ve bağımsızlığımızın sembolü olan tarihi vapur ile tarihi bir yolculuğa çıkacak ve rehberimizin anlatımlarıyla yaşanan o zorlu ama gururlu günleri tekrar anımsayacak ve vapur gezimizi tamamlayacağız. Daha sonra Samsun’ un sembolü haline gelen ve her ziyaretçinin kesinlikle gidip görmesi gereken ATATÜRK heykelini görmeye ve fotoğraflarını çekmeye gideceğiz.

Konaklama: Samsun Otelleri

Öğle yemeği: Ekstra alınacaktır.

Kahvaltı ve akşam yemeği otelde alınacak

 


Konaklama: Samsun Otelleri

6. GÜN

Kastamonu, Safranbolu

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında rotamızı Kastamonu’ ya çeviriyoruz. Özellikle Kurtuluş Savaşı yıllarında oldukça önemli bir noktada olan Kastamonu hem Türk tarihi açısından hem de dünya tarihi açısından önemli bir yere sahip. Kastamonu ve Kurtuluş Savaşı denince ilk aklımıza Kurtuluş Savaşı şehitlerimizden birisi olan Şerife Bacı gelecektir. Zorlu kış şartlarında cepheye cephane taşıma işiyle meşgul olurken şehit düşen bu kahraman kadınımızın anıtı ve heykeli ilk ziyaret noktamız olacaktır. Şerife Bacı anıtı sonrasında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün gerçekleştirdiği inkılâplardan birisi olan Şapka İnkılabı’ nın halka ilk olarak tanıtıldığı ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından halka ilk kez anlatıldığı binayı panoramik olarak görüyor ve kent meydanına gidiyoruz. Kent meydanında Nasrullah Cami’ni ziyaret edeceğiz. İstiklal Savaşı yıllarımızda özellikle cephedeki askerlerimize ilham kaynağı olan, unutulmaz ve yeri asla doldurulamaz şairimiz Mehmet Akif ERSOY’ un yazmış olduğu İstiklal Marşı’ mızı ilk kez halka okuduğu yerdir Nasurullah Camii. Ziyaretlerimiz sonrasında siz değerli misafirlerimize serbest zaman vereceğiz ve sonrasında rotamızı Safranbolu’ ya çevireceğiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmış olan Safranbolu’ yu gezmeye başlıyoruz. Safranbolu’ yu geçmişte namazgah olarak kullanılan Hıdırlık Tepesi’ nden seyrediyor ve fotoğraflarını çektikten sonra Kaymakamlar Evi ve yemeniciler çarşısını ziyaret ettikten sonra ülkemizin ve dünyanın ilk kahve müzesini ziyaret ediyor ve ardından bölge mutfağından önemli bir yere sahip olan Safranbolu lokumlarının tadına bakıyor ve dileyen misafirlerimizin alış veriş yapabilmeleri için kısa bir mola veriyoruz.

Konaklama: Safranbolu Otelleri

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği: Otelde alınacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra alınacaktır.Konaklama: Safranbolu Otelleri

7. GÜN

Safranbolu Cam Teras, Amasra, Çanakkale

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Cam Terası ziyarete gidiyoruz ve Safranbolu'da Tokatlı Kanyonu üzerine yapılan Kristal Cam Teras Safranbolu, yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Kanyonun üzerine kurulan cam terasın yüksekliği 80 m iken, genişliği ise 11 m'dir. Yaklaşık 75 tona kadar ağırlık taşıyabilen teras, aynı zamanda ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır. Kristal Cam Teras Safranbolu'nun terasında kullanılan camlar ise 3 cm kalınlığında 3 adet camdan oluşmaktadır. Cam teras ziyaretimiz sonrasında rotamızı Amasra’ ya çeviriyoruz, Fatih Sultan Mehmed tarafından Çeşm-i Cihan yani dünyanın gözbebeği olarak adlandırılmış. Şehir Ceneviz Kalesi ve Çekiciler Çarşısı ve Amasra sokakları gezeceğimiz yerler arasında. Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte Amasra gezimizi tamamladıktan sonra siz değerli misafirlerimize Amasra’ yı gezebilmeniz için serbest zaman veriyoruz ve ardından rotamızı Bursa'ya çeviriyoruz. Ve siz değerli misafirlerimiz ile bir sonraki EREN TUR organizasyonlarında buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacaktır.

Öğle ve akşam yemeği: : Ekstra alınacaktır.

 

***Tura katılacak misafirlerimizin MÜZE KART alması tavsiye olunur. Dileyen misafirlerimiz tur esnasında müze gişelerinden kart alabilirler. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 65 yaş üstü, 18 yaş altı ve engelli ziyaretçi girişi ücretsizdir. Öğrenci ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenlerimiz indirimli MÜZE KART alabilirler.DAHİL OLANLAR:
• D2 belgeli lüks araçla seyahat
• 5 gece yarım pansiyon konaklama
• Profesyonel rehberlik hizmeti
• Araç içi ikramlar
• Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
• İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
• Son gün alınacak akşam yemeği
• Tüm öğle yemekleri
• Tüm içecekler
• Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
• Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
• Zipline Ücreti
• Boztepe teleferik ücreti
• Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu
• Borçka Karagöl turu
• Lustra ve Karestel Yaylası turu
*   Batum turu

BOYDAN BOYA KARADENİZ TURU

2.299,00 * Başlayan fiyatlarla

 Rezervasyon Yap  Takip Listeme Ekle

Tur Bilgisi

4 yıldız

3 yıldız

Otobüs

Lüks Otobüs