BİZ SİZİ ARAYALIM

 
0224 242 46 25bilgi@bursaerenturizm.com

TUR PROGRAMI

1.GÜN
İSTANBUL-BELGRAD

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde, uçuştan 3 saat önce siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Biniş işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları'nın tarifeli uçuşu ile Belgrad'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuş sonrası  Belgrad’a varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen aracımız ile Panaromik şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Şehir turu esnasında; kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yürüyerek devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Konaklama Oteli: 4* Royal INN Hotel (Merkezi Konaklama)

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Akşam yemekli Skadarlija aktivitesine katılabilir. Mikail Street civarında olan Skadarlija bölgesi. 9. yüzyılda, şehrin ünlü simalarının toplanma yeri olan bu bölge, sık sık Paris’in Montmartre bölgesi ile karşılaştırılıyor. Bir zamanlar çingenelerin yaşadığı, şimdilerde bohem bir köşe olan Skadarlija (Skadarska diye okunuyor), nefis akşam yemekleri için şahane bir tercih olacaktır.. Ahşap fıçılar içerisindeki zakkum ağaçları, rengârenk çiçekler ile süslenmiş bir mahalle ile akşamın keyfini çıkarabileceksiniz.

Akşam Yemekli Skadarlija Turu: 45 Euro (Kişi Başı)

2.GÜN

BELGRAD
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Öğle yemekli Karlofça & Novisad turuna katılabilir.

(Öğle Yemekli) Karlofça & Novisad Turu
Bu turumuzda Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Bu bölge Sırbistan’ın Kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak en gelişmiş bölgesidir. Bu turumuzda öncelikle Karlofça kasabasına gidiyoruz. Bu kasaba, tarihte her zaman önemli bir yer tutmuş olup 1922 yılına kadar Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz önemli eserlerdir. Bu kasaba, aynı zamanda, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile de Osmanlı tarihinde önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyor olacağız. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turumuzun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Bu kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Novi Sad'ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından Belgrad’a geri dönüyoruz.

Karlofça & Novisad Turu:70 Euro (Kişi Başı)

3.GÜN

BELGRAD

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Zemun - Avala Kulesi ve Tito`nun mezarı turumuza katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Zemun'a gidiyoruz. Zemun`da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı, göreceğiz. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz.1999 senesinde Nato tarafından bombalanmış ve tekrardan 2010 senesinde yeniden açılmış olan kuleyi gezdikten sonra, 2.Yugoslavya`nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito`nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz. 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen ama şaibesi hala süren Tito`nun mezar ziyaretimizden sonra ki Tesla müzesi. Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzman olan Nikola Tesla, dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla kökünden değiştirebilecek birçok kullanılan ve kullanılmayan deneye/buluşa da imza atmıştır. Özellikle elektriğin kablosuz taşınabilmesi gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklamaktadır. Tur bitiminin ardından  otelimize geri dönüyoruz, Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra Müzikli Balkan Gecesi etkinliği düzenleyeceğiz. Konaklama otelimizde
 Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi: 70 Euro (Kişi Başı)
Akşam yemekli Müzik eşliğinde Balkan gecesi Turu: 60 Euro (Kişi Başı)

4.GÜN

BELGRAD-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat'te havalimanı transferimizi gerçekleştireceğiz. Uçağa check in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. Yerel saat ile İstanbul’a varışımızın ardından gezimizi noktalıyoruz. 

Sizler ile başka bir gezide buluşmak dileği ile..

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Belgrad - İstanbul (Sabiha Gökçen) gidiş, dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, 
Havalimanı ve güvenlik vergileri
Panaromik şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
4* Merkezi Otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
Havalimanı - Otel - Havalimanı transferler
Mesleki sorumluluk sigortası

Fırsat Belgrad Turu 3 Gece Sömestir Özel 4*Oteller

776,00 * Başlayan fiyatlarla

 Rezervasyon Yap  Takip Listeme Ekle