BİZ SİZİ ARAYALIM

 
0224 242 46 25bilgi@bursaerenturizm.com
VİZE İŞLEMLERİ
Bulgaristan Vizesi
 

Türkiye’den Bulgaristan’a gidecek olan yolcuların ilk olarak 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları önemlidir. Pasaportun 10 yıldan eski olmaması da temek kurallar arasındadır. Bulgaristan Vizesi başvuru süreçleri, Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir.

Belirtilen ülke Schengen üyesi olmadığı için alınan vize ile farklı ülkelere gidebilmek mümkün değildir. Başvuru süreçlerinde, istenen tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması, onaylanma sürecini hızlandırır. Bulgaristan’a seyahat edebilmek için evrakların hazırlanması sürecinde, uçak ve konaklama bilgilerinin de eklenmesi zorunludur. 18 yaşından küçük olan vatandaşlar, anne ve babalarının aldıkları vize ile seyahatlerini tamamlayabilirler. Başvuru süreçleri yoğunluk olması durumunda vize türüne göre 15 günden fazla sürebilir.

Bulgaristan Vizesi alabilmek için kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi, başvuru formu, banka dekontu tamamlanması gereken evraklar arasındadır. Turistik, ticari, aile ziyareti ya da uzun süreli oturma izni vizelerine göre istenen belgeler değişiklik gösterir.

Ticari ve aile ziyareti vizesi alacak olanların davet mektuplarının olması zorunludur. Aksi takdirde başvurunun onaylanması süreci uzun sürebilir. Schengen vizesi olanların Bulgaristan’a giriş yapmalarına izin verilmez. Vatandaşların belirtilen ülke için ekstra vize başvurusu yapmaları talep edilir. C tipi kısa süreli vize başvuruları, en fazla 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Seyahatten en az 15 ile 30 gün öncesinde başvuru yapmak, yolculuk sırasında problem yaşamamak açısından önemlidir.

Vize işlemlerini kendileri gerçekleştirmek istemeyenler, Türkiyenin en güvenilir Vize acentesi olan Marina vize başvuru Ofisimizden yardım alabilirler. Türkiye’nin farklı şehirlerinden Bulgaristan Vizesi başvurusu yapmak isteyen şahıslar Marina vize başvuru ofisimizin bulunmadığı illerden bize kargo ile yollayabilirler. Başvuru ücreti 0-12 yaş aralığında olan çocuklardan yalnız hizmet bedeli 30 Euro alınmaktadır. Yetişkinler için ise 150 Euro olarak belirlenmiştir. Her yıl başvuru ücretleri değişiklik gösterir.

Toplanan evraklar arasındaki fotoğrafların, en fazla 3 ay öncesinde çektirilmiş olması gerekir. Vatandaşların banka hesap cüzdanlarında ise en az 1000 euro bulunması zorunludur. Belirtilen kurallara dikkat edenler en kısa sürede onay alarak Bulgaristan’a gidebilirler. Aynı zamanda vize talebinde bulunan kişilerin seyahat sigortası başvurusu yapmaları da zorunludur. Kalınacak olan mekanlar ve uçak rezervasyon bilgileri de tamamlanması gereken evraklar arasındadır.

Detaylı bilgi almak içinBize Ulaşın Ya daSizi Arayalım