BİZ SİZİ ARAYALIM

 
0224 242 46 25bilgi@bursaerenturizm.com
VİZE İŞLEMLERİ
Dubai Vizesi
 

Pasaportu olan Türk vatandaşları, gerekli belgeleri toplayarak vize alıp Dubai’ye seyahat etme imkanına sahiplerdir. Vize başvuru süreçleri, ne kadar ücret ödeneceği ve gerekli tüm evraklar Konsolosluklar tarafından belirtilir. Dubai Vizesi alma işlemleri sırasında sorun yaşanmaması açısından pasaportun 10 yıldan eski olmamasında fayda vardır. Aynı zamanda pasaportların seyahatten sonra en az 6 ay daha kullanılabilmesi önemlidir. Dubai’ye seyahat edecek olanlar, turist, ticari ya da transit vize başvurusu yapabilirler. Vize türüne göre ödenecek tutar, başvuru ücretleri ve istenen evraklarda değişiklik göstermektedir. Hususi yani yeşil pasaport sahipleri ise vize başvurusu yapmadan, en fazla 90 gün süre ile Dubai’de konaklayabilirler.

Tek girişlik kısa dönemli vize başvurusu yapanların Dubai’de en fazla 30 gün kalmalarına izin verilir. 90 günlük uzun süreli vize başvurusu yapanların ise onaylanma sürecinde en az 1 ay boyunca beklemeleri gerekir. Dubai Vizesi sonuçlanma süresi çeşidine göre değişiklik gösterir. Turistik vize başvurusu yapanların tamamlamaları gereken evraklar arasında, 2 adet fotoğraf, pasaport fotokopisi, kimlik fotokopisi, ikametgah ve başvuru formu vardır. Ticari vize alacak olanların ise Dubai’de gidecekleri şirketten davet mektubu almaları gerekir. Bu sayede vize çıkma süreci kısalır. Tüm evraklar tamamlandığında vizelerin onaylanma süresi 72 saat yani 3 iş günü olarak belirlenmiştir. Ancak yoğunluk olması ya da resmi tatile denk gelmesi durumunda süre uzayabilir.

Dubai Vizesi başvurusu yapanlar, fotoğraflarını da biyometrik olarak çektirmek zorundalardır. Öğrencilerin ise okudukları kurumda belge almaları gerekir. Konsolosluk vize işlemleri sırasında vatandaşlardan ekstra evrak talebinde bulunabilir. İşlemler sırasında seyahatin aksamaması ve yolculuk ile ilgili problem oluşmaması adına 1 ay öncesinden başvuru yapmakta fayda vardır. Dubai üzerinden transit vizesi alacak olanların ise belirtilen ülkede en fazla 96 saat konaklama hakları bulunur. Transit vize başvurusu yapanların özellikle uçak biletlerinin dokümanlarını belirtmeleri zorunludur. Yolcular Dubai üzerinden farklı bir ülkeye gideceklerse, 24 saati aşmadıkları ve havaalanından çıkmadıkları sürece vize almalarına gerek yoktur. Dubai’de zaman geçirip farklı ülkeye geçecek olan vatandaşlara vize zorunluluğu vardır.

Detaylı bilgi almak içinBize Ulaşın Ya daSizi Arayalım