BİZ SİZİ ARAYALIM

 
0224 242 46 25bilgi@bursaerenturizm.com

1. GÜN

Bursa - Adana

Bursa kalkışlı Gap Turu... Akşam saat 20.00'da Özlüce Migros önünden 20.30 Kent Meydanı Simit Sarayı önünde siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Eskişehir, Aksaray, Adana yolu üzerinden Pozantı’ya ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Çukurova’ nın kalbi Adana’ya devam ediyoruz. Sabahın ilk ışıklarıyla Adana' ya ulaşıyoruz. 

Kahvaltı: Mıstık Usta Tesisleri serbest zamanKonaklama: Geceyi lüks otobüsümüzde geçiriyoruz.

2. GÜN

Adana-Gaziantep

Adana’da, dünyanın hala kullanımda olan en eski taş köprülerinden olan Taş Köprü’ yü ve muhteşem mimarisiyle Adana’nın sembolü olan Sabancı Merkez Camii’ni panaromik olarak gördükten sonra, Gaziantep’ e doğru devam ediyoruz. Gaziantep’te ilk ziyaret noktamız dünyanın en büyük mozaik müzelerinden birisi olan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesiolacak. Ticaret yolları üzerinde bulunan Gaziantep farklı bölge ve kültürlerden gelen ticaret adamlarının buluşma noktası olduğundan, bu zenginliğini Gaziantep kültürünün temelini oluşturur. İlk olarak siz değerli misafirlerimize Gaziantep mutfağının tescillenmiş yemekleriyle lezzetli bir öğlen yemeniz için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından çok iyi korunmuş Osmanlı dönemi yapılarıyla bir açık hava müzesi niteliğindeki Eski Antep’i keşfetmeye başlıyoruz. Gaziantep Kalesi’ni panaromik olarak görüyor ve eski şehrin merkezine doğru yürüyoruz. Antep’in sedef kakma, tel kırma, bakırcılık, yemenicilik gibi meşhur el sanatlarının sergilendiği çarşı bölgesinde; Zincirli Bedesten ve Bakırcılar Çarşısı’ nı; ve baharatlarıyla ünlü Tarihi Almacı Pazarı’nı görüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda yöresel ürün alışverişi yapabilir; tarihi Tahmis Kahvesi’nde bölgeye özgü meşhur menengiç kahvesi içebilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından konaklayacağımız otele doğru hareket ediyoruz.

Öğle yemeği: İmam Çağdaş Rest- serbest zaman

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.Konaklama: Gaziantep Kule Otel, Safir Otel vb.


3. GÜN 

Halfeti- Balıklı Göl- Sıra Gecesi

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, rotamızı Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine çeviriyoruz. Dünya üzerinde sadece Halfeti’ de yetişen karagül ve fıstık ağaçlarıyla çevrili, Fırat’ın kıyısındaki Eski Halfeti’de bizleri bekleyen teknelerimize binerek, Birecik Barajı’nın inşasıyla sular altında kalan Savaşan Köyü’nü ve tarihi Rum Kale’yi görüyoruz. Ardından rotamızı Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya çeviriyor ve Şanlıurfa’nın geleneksel yemeklerini tadabileceğimiz restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Eyüp Peygamber Sabır Makamı, Balıklı Göl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı ziyaret ediyor ve tarihi Şanlıurfa çarşında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında, Şanlıurfa’nın Harran ilçesine devam ediyor, Harran’ da dünyanın ilk İslam Üniversitesi ve Rasathane Kulesi kalıntılarını ve alışılmışın dışında mimarisiyle dikkat çeken Konik Kubbeli Evleri’ni görüyoruz. Harran ziyaretimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve akşam saatlerinde Şanlıurfa için artık bir vazgeçilmez olan Sıra Gecesi’ne gidiyoruz.

*Halfeti tekne turu ve Sıra Gecesi ekstra ücretlidir. (Sıra Gecesi 90 TL, Halfeti Tekne Turu kişi başı 35 TL'dir.)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Cevahir Han Restoran

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.Konaklama: Şanlıurfa Grand Urfa Otel ve Harran Otel vb.


4. GÜN

Göbeklitepe- Mardin-Deyrulzafaran Manastırı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, son dönemlerin en çok konuşulan arkeolojik keşiflerinden birisi olan ve tarihin sıfır noktası diye kabul edilen, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Göbeklitepe’ ye gidiyoruz. Dünya tarihinin başladığı yeri ve tapınak alanlarını ziyaretimiz sonrasında rotamızı Mardin’e çeviriyoruz. Birçok kültürlerin buluşma noktası Mardin’de, geleneksel yemekleri tadacağımız öğle yemeği molamızın sonrasında Eski Mardin’e geçerek Mardin Ulu Camii’yi gezip yukarı Mezopotamya Ovası manzarası eşliğinde, tarihi Kayseriyye Pasajı’nın dar sokaklarında alışveriş molamızı veriyoruz. Eski Mardin sokaklarını keşfettikten sonra Mardin’in sembolü olan Kasımiye Medresesi ve Süryanilik mezhebi hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz, bir Süryani manastırı Deyrul Zafaran Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Manastır ziyaretimiz sonrasında konaklayacağımız otele gidiyoruz.

 

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Ebrar RestorantKonaklama: Mardin Yay Grand Otel, Artuklu Kervansaray vb.


5. GÜN

Midyat, Nemrut Tümülüsü, Cendere Köprüsü

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, rotamızı Midyat’a çeviriyoruz. Telkari sanatı ve dar sokaklarını süsleyen bal rengi taş konakları ile görenleri büyüleyen Midyat’ ı rehberimiz eşliğinde ziyaret ederek, burada telkari alışverişi için alacağımız serbest zaman sonrasında, Midyat Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından rotamızı Adıyaman-Kahta’ ya doğru çeviriyoruz. Kahta’ da bizleri bekleyen dolmuşlarımıza binip, Kommagene Kralı I. Antiochos’un tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için inşa ettirdiği, UNESCO Dünya Mirası olan Nemrut Dağı Tümülüsü’ ne çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında Cendere Köprüsü’ nü de ziyaret ederek fotoğraflarını çekiyoruz ve Nemrut Dağı’ nda dünyanın en güzel gün batımı manzarasını seyrettikten sonra konaklayacağımız otele gidiyoruz. 

*Nemrut Dağı dolmuş ücreti ekstra ücretlidir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Batman Çömçe Restoran

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: AdıyamanKonaklama: Adıyaman Antiochos Otel vb


6. GÜN

Antakya, Hatay Arkeoloji Müzesi, St Pierre Kilisesi, Harbiye Şelale

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında rotamızı antik dönemde ‘’Doğu’nun Kraliçesi’’ olarak adlandırılan ve Asi Nehri’nin hayat verdiği Antakya şehrine devam ediyoruz. Hatay’ da ilk ziyaret noktamız Hatay Arkeoloji Müzesi olacaktır. Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden birisi olan ve bölge tarihiyle ilgili birçok eserin sergilendiği müze ziyaretimiz sonrasında öğle yemeği için tarihi Antakya çarşısında mola veriyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Habib-i Neccar Camii’ ni ziyaret ediyor ve ardından Dünyanın En Eski Kilisesi unvanıyla Antakya’nın en değerli tarihi noktalarından Aziz Pierre Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Aziz Pierre Kilisesi ziyaretimiz sonrasında dillere destan olmuş ve hakkında efsaneler anlatılan Harbiye Şelaleleri’ ne gidiyoruz. Şelale alanında vereceğimiz serbest zaman sonrasında konaklayacağımız otele gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Pöç Kasap Restorant

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Antakya

 


Konaklama: Antakya Anemon Otel vb.


7. GÜN

Antakya- Bursa

Otelde alacağımız kahvaltımız ardından rotamızı tekrar Bursa'ya çeviriyoruz. Pozantı, Niğde, Eskişehir  üzerinden Bursa'ya ulaşıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle bir başka Eren Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Yol üzerinde uygun tesislerde

Akşam Yemeği: Yol üzerinde uygun tesislerde

 

DAHİL OLANLAR:

*D2 belgeli lüks araçlarla ulaşım
*Zorunlu seyahat sigortası
*Profesyonel rehberlik hizmeti
*5 gece yarım pansiyon konaklama (kahvaltı+akşam yemeği dahil)
*Araç içi ikramlar


HARİÇ OLANLAR:
*İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği
*Tüm kişisel harcamalar
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Ekstra turlar (Halfeti Tekne Turu, Sıra Gecesi ve *Nemrut Dağı dolmuş ücreti)
*Müzelerde alınacak kulaklıklar
*Otelde alınacak tüm içecekler
*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
GAP TURU

2.250,00 * Başlayan fiyatlarla

 Rezervasyon Yap  Takip Listeme Ekle

Tur Bilgisi

4 yıldız

3 yıldız

Otobüs

Lüks Otobüs