BİZ SİZİ ARAYALIM

 
0224 242 46 25bilgi@bursaerenturizm.com
VİZE İŞLEMLERİ
İsrail Vizesi
 

İsrail vize işlemleri, turistik vize, ticari vize, çalışma vizesi ve öğrenci vizesi olarak kategorilere ayrılmaktadır. Hususi, diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip Türk vatandaşlarına 90 güne kadar olan İsrail seyahatlerinde vize uygulanmazken; umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidirler. İsrail vize başvuruları; İsrail devletinin diplomatik temsilciliği olan İsrail Konsolosluğu tarafından kabul edilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. İsrail’e turistik amaçla kısa süre için ziyarette bulunacak kişilere verilen bir vize türüdür. İsrail Devleti’ne turistik vize ile giriş yapan kişiler, vize süresince herhangi bir ticari faaliyette bulunamazlar. İsrail turistik vizesi, verildiği tarihten itibaren 90 gün süreyle geçerlidir ve İsrail’deki kalma süresi sınır kapısındaki yetkililer tarafından belirlenmektedir. Seyahat süresinin uzaması halinde İçişleri Bakanlığı’nın nüfus müdürlüklerine uzatma başvurusunda bulunulabilmektedir.

İsrail’e ticari amaçla seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken ise ticari vizedir. İsrail ticari vizesi, çalışanlar ve işletme sahipleri için ayrı ayrı uygulanmaktadır. İsrail vize başvurusunda bulunacak kişilerin durumlarına uygun olan ticari vizeyi seçmeleri ve bu doğrultuda belgelerini hazırlamaları gerekmektedir. Ticari vize başvurusu sırasında gereken en önemli belgelerden biri, İsrail’de ticari faaliyette bulunulan kuruluştan alınacak davet mektubudur. Ticari vize başvurusuna bulunacak kişi çalışan ise, şirket antetli kağıdına işvereni tarafından yazılmış talep dilekçesini, işletme sahibi ise yine şirket antetli kağıdına şahsen yazılmış talep dilekçesini İsrail Konsolosluğuna ibraz etmelidir.

İsrail’de kalış amacı belirli bir zaman için onaylanmış olan vize türüne çalışma vizesi denmektedir. İsrail çalışma vizesi, İçişleri Bakanlığı’nın onayıyla verilmektedir ve çalışma vizesi için başvuran kişi gerekli görüldüğü durumlarda İsrail Konsolosluğu tarafından görüşmeye çağrılabilmektedir. Çalışma vizesine sahip kişilerin İsrail’e vizede belirtilen süre içerisinde giriş yapmaları ve vize süresi içerisinde ülkede ikamet etmeleri gerekmektedir. İsrail vize türlerinden biri olan öğrenci vizesi ise, çoklu giriş çıkış yapmaya imkan sağlayan bir vize türüdür ve onaylama yetkisi İsrail Konsolosluğu’na aittir. Turistik, ticari, çalışma ya da öğrenci vizelerinin tamamında vize başvurusunda bulunan kişinin pasaportunun vize bitiş tarihinden sonrası için en az bir yıl süreyle geçerli olması şartı aranmaktadır.

Detaylı bilgi almak içinBize Ulaşın Ya daSizi Arayalım