BİZ SİZİ ARAYALIM

 
0224 242 46 25bilgi@bursaerenturizm.com

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Fırsat
 • Türkiye Çıkışlı / Varışlı
 • Türkçe Rehberli
TUR PROGRAMI

1 Gün : İstanbul-Rovaniemi-Tornio

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Serbest zamanın ardından Tornio’daki otelimize hareket ediyor ve konaklamamızı Tornio’daki otelimizde gerçekleştiriyoruz. Akşam Kuzey Işıkları Avı Turumuz. Latince’de ‘Aurora’ kelimesi gün doğumu anlamına gelirken Roma mitolojisinde Şafak Tanrıçası Aurora ile de bağlantılıdır. ‘Boreas’ ise aslında Yunanca‘da kuzey rüzgârına verilen bir isimdir. Kısaca Aurora Borealis, dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Ve biz bu gökyüzünün dans edişi veya bir başka deyişle Kuzey Işıkları avımız gerçekleştirmek adına otobüsle görülme ihtimali olan bölgeleri keşfe çıkıyoruz. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir.

2 Gün : Tornio

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz, ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve 3km boyunca Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket ediyoruz. 

 • Ekstra Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli): Yetişkin: 260-EURO / 4-11 Yaş Çocuk: 190-EURO (Kişi Başı)

3 Gün : Tornio

Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu) için Kemi’ye yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saatlik süren donmuş Baltık Denizi’nin üzerinde sürüş deneyimi yakalayacağınız. Turumuzun ardından Bölgenin ormanlık alanlarının içine kurulmuş vahşi yaşam parkı Ranua Hayvanat Bahçesine gidiyoruz. Bölge de yaşayan Kutup ayıları, kutup tilkileri, vaşaklar, kar baykuşu ve daha pek çok yırtıcı özel hayvanları göreceğiz. Sonrasında benzerine masallarda rastladığımız içerisinde buzdan heykeller, buzdan yapılan kaydırak, buzdan restoran bulunan Snowexperince 365’ ı gezeceğiz. Dilerseniz buzdan masalarda oturup, içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.

 • Ekstra Kar Safarisi (1 Saat - 1 Araçta 2 Kişi) Turu: Yetişkin: 190 EURO / 04-11 Yaş Çocuk: 145 EURO (Kişi Başı)
 • ***Kar safarisi turunda çocuklar, görevlinin Snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler.

4 Gün : Tornio-Rovaniemi-İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket. Yaklaşık 4 saatlik uçuş sonrası İstanbul'a varışımızla turumuz sona eriyor. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY ile İstanbul-Rovaniemi gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen kategori otelde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklama
 • Santa Claus Köyü Ziyareti
 • Kuzey ışıkları avı turu
 • Havalimanı-otel-havalimanı arası transferler
 • Tur boyunca termal kıyafet kullanımı
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası (Muafiyet oranı poliçede belirtilmiştir)
Laponya Beyaz Rotalar (Tornio)

997,00 * Başlayan fiyatlarla

 Rezervasyon Yap  Takip Listeme Ekle