BİZ SİZİ ARAYALIM

 
0224 242 46 25bilgi@bursaerenturizm.com
VİZE İŞLEMLERİ
Mısır Vizesi
 

Mısır ile aramızda yaşanan diplomatik kriz sebebi ile pasaport sahipleri, Mısır Vizesi alarak turistik Mısır seyahatlerini gerçekleştirmek zorunda kalmıştır. Hafta içi sabah saatlerinde İstanbul Mısır Başkonsolosluğu ve Ankara Mısır Büyükelçiliği’ne yapacağınız başvurular için aracı firmalardan destek alarak başvuruda bulunabilirsiniz. Mısır’ın piramitlerini ve sfenkslerini yerinde görmek ve Nil nehrinde güzel bir gezinti için tamamlamanız gereken evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak vize başvurusunda bulunmaya dikkat etmelisiniz.

Mısır Vizesi için konsolosluktan alacağınız vize müracaat formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Nüfus bilgilerinizi ve seyahat amacınızı doğru bir şekilde formda belirttikten sonra pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopinizi alarak başvuru dosyanızı oluşturmaya başlamalısınız. Vize ücretinizi nakit olarak yatırdıktan sonra makbuzunuzu dosyanıza yerleştirin. Mısır’da harcayacağınız paranın miktarını ve varlığını ispat edecek belgelerinizi müracaat dosyanıza yerleştirin. Müracaat dosyanıza gidiş-dönüş uçak biletinizin çıktısını, otel rezervasyonunuzun çıktısını ve Başkonsolosluğa hitaben yazılan seyahat sebebinizi açıkça belirten dilekçenizi yazarak müracaat dosyanızı oluşturabilirsiniz. Vize başvuruları için randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Onay işleminiz gerçekleştiği zaman, hafta içi öğleden sonra mesai saatleri içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Konsolosluk minimum 15 gün süre içerisinde vize işlemlerini gerçekleştireceğini söylese de daha kısa sürelerde işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Pasaportunuzun 7 ay geçerli süresinin bulunmasının yanı sıra iki sayfa boş sayfasının bulunması gerektiğini göz ardı etmeyin. Konsolosluktan başvuru işlemleriniz hakkında telefon ile bilgi alabilirsiniz.

Mısır, ülkesine turist çekebilmek adına her ne kadar ülkemiz ile diplomatik kriz içerisinde olsa da vize için fazla belge istememektedir. Mısır Vizesi alacaklar gerekli tüm evrakları teslim etmeleri halinde, taraflarına gelen mail ile vizelerinin çıktığına dair bilgilendirme alıyorlar. Seyahat planlarınızı yaptıktan sonra, mümkün olduğu kadar erken bir vakitte vize başvurusunda bulunmanız işinizi riske atmamanız için hayati önem taşır. Çıkabilecek her türlü olumsuzluğa ve ilave evrakları tamamlamaya karşı size ihtiyaç duyacağınız geniş vakti kazanabilirsiniz. Evraklarınızda eksiklik bulunmaması halinde başvurunuzun reddedilmesi için daha önce ülkeden sınır dışı edilmiş olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde ülkenin turiste ihtiyacı bulunduğu için başvuruları geri çevirmemektedir.

Detaylı bilgi almak içinBize Ulaşın Ya daSizi Arayalım