Budapeşte-Viyana-Prag Turu (7 Gece 8 Gün)

Oylanmamış 0 incelemeleri
0/5
0% misafir tavsiye etti

Tur Türü

Yurt Dışı

genel bakış

1.GÜN
 
S.GÖKÇEN - PRAG

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde en geç 07:00'da hazır bulunmanızı öneriririz.  Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC301 no'lu tarifeli seferi ile saat 10:00'de Prag’a hareket. Saat 11:40'de varış. İnişimizi takiben rehberimizle buluşma ve bizi bekleyen özel aracımızla Prag şehir turu. Görülecek yerler:  Karlova Caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat ve Paris Caddesi... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenler için ekstra Vltava nehrinde yemekli tekne gezisi (50 Euro) turuna katılma imkanı. Prag'daki gecenizi oldukça değişik ve etkileyici bir atmosferde değerlendirmek isterseniz gezimiz size göre. Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası'nı seyredeceğiz . Bir içecek ikram olacak.  Geceleme otelimizde.

2.GÜN
 
PRAG (KARLOVY VARY)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna (55 Euro) katılabilirler. Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Serbest süremizde şehir etrafında yürüyüş ve alışveriş yapabilirsiniz. Turun bitiminde Prag'a dönüş. Dileyen misafirlerimiz düzenlenecek ekstra Prag Kalesi turuna (20 Euro) katılabilirler Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Folklorik Çek Gecesi turuna (60 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3.GÜN
 
PRAG

Sabah kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden(65 Euro) ve/veya Terezin Nazi Kampı(50 Euro) turlarına katılabilirler (Katılım durumuna göre turlardan biri ya da iki tur birlikte(100 Euro) düzenlenebilir) Dresden Turu: Prag’tan Elbe nehri boyunca yaklaşık 188 km.lik (yaklaşık 2,5 saat) keyifli ve müthiş manzaralı bir yolculuk. Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya'da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. “ Elbe’nin Floransa'sı ünvanını hakeden bir şehir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik gezilecek yerler arasındadır. Terezin Nazi Kampı: Prag'tan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında küçük kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda Almanların Çekoslavakya'ya girişi ile birlikte bu kale toplama kampına dönüştürülmüş ve Getto'da yaşayan Museviler ve Çingeneler burada çalışma kampı adı altında tutulmuştur. Geceleme otelimizde.

4.GÜN
 
PRAG - VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası Viyana’ya hareket. Yolumuzun üzerinde bir ortaçağ masal kenti olan Cesky Krumlov ekstra turuna (45 Euro) katılma imkanı (katılmayan misafirlerimiz dinlenme tesisinde vakit geçirebilirler). Vltava Nehri'nin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehri tanıma turu. UNESCO miras listesinde olan, CESKY KRUMLOV tam bir ortaçağ kentidir. Şehirde St. Vitus Kilisesi ve 13. yy da yapılmış olan Cesky Krumlov Kalesi dikkat çeken iki önemli yapıdır. Kale içersinde bulunan kuleden tüm şehri izleme imkanı bulabilirsiniz. Varışımızı takiben Viyana şehir turu. Görülecek yerler: Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Belediye Binası, Parlamento Binası, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenler için ekstra Grinzing turuna (60 Euro) katılma imkanı. Bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerde otantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur. Viyana’nın 20 dk. kadar dışında olan Grinzing’de alınacak yemek sırasında akordeon ve keman eşliğinde eğlence turu. Geceleme otelinizde.

5.GÜN
 
VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler ekstra Viyana Ekstrem turuna (40 Euro) katılabilirler.Viyana'nın az bilinenlerin keşfedeceğimiz turumuzun ardında akşam ekstra olarak düzenlenecek  Klasik Müzik Konseri turuna (65 Euro) katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

6.GÜN
 
VİYANA - BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüzle Budapeşte’ye hareket. Yolumuzun üzerinde ekstra düzenlenecek Bratislava turuna (40 Euro yerine ÜCRETSİZ) katılabilirsiniz. Varışımızı takiben Budapeşte şehir turu. Kahramanlar Meydanı, Octagon Meydanı, Tarihi Buz Pateni Salonu, Vajdahunyad Şatosu, Andrassy Caddesi, Parlamento ve Opera  turumuzda panoramik olarak görülecek başlıca yerlerdir. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Çigan Gecesi turuna (55 Euro) katılabilirler. Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerin de katılacağı şovların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi yaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

7.GÜN
 
BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Esztergom &Visegrad &Szentendre Gezisi'ne katılabilirler (55 Euro).  Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi'nin merkezi olan Estergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir. Ardından Szentendre'ye hareket. Sanatçılar kasabası olarakta bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeşte'lilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan'ın en çok turist çeken yerlerinden olan Szentendre bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen - cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri'nde Tekne Turu'na katılabilirler (30 Euro). Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri'nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içeceğinizin tadına bakarken en güzel fotograflarınızı çekebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

8.GÜN
 
BUDAPESTE - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Budapeşte Ekstrem turuna katılabilirler (25 Euro). Turumuza kale bölgesi ile basliyoruz. Lordlar Sokağı, Viyana Kapısı, Balıkçılarr Burcu, Budapeşte'nin ilk ve en büyük kapalı pazarı Nagy Csarno, Vörösmartin Meydanı, Vaci Caddesi keşfedeceğimiz yerlerdir. Tur sonrası havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC332 nolu tarifeli seferi ile saat 13:45'de İstanbul’a hareket, 16:40'de varış ve turumuzun sonu. 

Dahil Olanlar / Hariç Olanlar

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile S.Gökçen - Prag ve Budapeşte - S.Gökçen uçak biletleri
Havalimanı ve güvenlik hizmetleri, İstanbul Havalimanı yer hizmetleri
Özel otobüslerimiz ile Prag – Viyana – Budapeşte arası ulaşım
Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
Seçilen kategori otellerde Prag 3, Viyana 2, Budapeşte 2 gece toplam 7 gece oda + açık büfe kahvaltı konaklama
Panoramik Prag, Viyana ve Budapeşte şehir turları *Müze girişlerini içermez
Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası *Mesleki sorumluluk sigortasıdır
Macar veya Çek Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 150 EUR
Ekstra turlar *Ekstra tur günleri değişebilir
Yurt dışı çıkış harcı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Değerlendirme
Harika
0
Güzel
0
Ortalama
0
Düşük
0
Kötü
0
İnceleme Yok
Yorum yazmak için giriş yapmalısınız

Erentur Verified

Üyelik Tarihi Sep 2022

* 24.738₺

Ek Ücretler:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
*
24.738₺
0 Değerlendirme