Büyük İspanya Turu (7 Gece 8 Gün)

Oylanmamış 0 incelemeleri
0/5
0% misafir tavsiye etti

Tur Türü

Yurt Dışı

genel bakış

1.GÜN
 
İSTANBUL – MADRID

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuştan en az 3 saat önce hazır bulunulması tavsiye edilir. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK1357 tarifeli seferi ile 11:00'da Madrid’e uçuş. Yerel saate göre ile 13:30'da inişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapılacak olan panoramik Madrid şehir turunda; Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı Ve Çeşmesi  Paseo Del Prado Ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Castellana Caddeleri, Arena, Botanik Bahçesi, Neptün Çeşmesi, Belediye Binası görülecek yerler arasındadır.  Şehir turu sonrası otelimize hareket ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.GÜN
 
MADRID - (TOLEDO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile yarım günlük ekstra olarak Toledo ve Segovia Turu'na katılma imkânı. (Toledo Tuur 75 Eur, Segovia Turu 50 Eur) İspanya’nın eski başkenti Toledo, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, Vizigot, Arap, Gotik, Rönesans Mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, ünlü katedrali ve katedralde göreceğimiz El Greco’nun tabloları ile turistik bir hac yeridir. Gezi sonrası otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN
 
MADRID - CORDOBA (CORDOBA ESKİ ŞEHİR VE CORDOBA CAMİİ) - SEVILLA (FLAMENCO)

Sabah kahvaltısından sonra özel otobüs ile Sevilla'ya hareket. Yol üstünde ekstra olarak Cordoba Eski Şehir ve Cordoba Camii Turu yapılacaktır. (40 Eur) (Katılmak istemeyen misafirlerimiz şehir girişinde dinlenme tesisinde bırakılacaktır.) Cordoba‘ya varışta yapılacak olan panoramik şehir gezisinde yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii ve Musevi Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Cordoba Camii turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi Sevilla'ya geçiyoruz. Varışımızı takiben yapılacak panoramik Sevilla şehir turunda; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15.yüzyılda inşa edilmeye başlanan Katedral, Arap, Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği Krallık Malikânesi Alcazar ve Altın Kule denilen 13. Yüzyıldan kalma kule görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme. Akşam tüm misafirlerimiz ile Flamenco Gecesi'ne, İspanyol dansları ve müziği eşliğinde eğlenceye katılma imkânı. Tur bitimi otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

4.GÜN
 
SEVILLA – GRANADA (RONDA - SACROMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ & ALBAICIN)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması, Granada'ya hareket. Yol üzerinde katılmak isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ronda Turu’na katılabilirler. (45 Eur)  (Katılmak istemeyen misafirlerimiz şehir girişinde dinlenme tesisinde bırakılacaktır.) Granada’ya varışımızı takiben panoramik Granada şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ekstra Alhambra Turu'na katılma imkanı. (Alhambra'ya giriş günlük belli bir sayı ve kısıtlı olarak yapılmaktadır. Bu sebeple turumuz müsaitliğe bağlı olarak gerçekleşebilir. Alhambra'ya pasaport numarası ve isme özel olarak rezervasyon ile girilmektedir. Turumuzun günü de değişebilir.)  Tur bitiminde otele hareket ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak Sacromonte Çingene Mahallesi & Albaicin Turu'na katılıyoruz. (45 Eur)  Dünya Kültür Mirası listesinde olan eski Çingene Mahallesi Sacromonte'de doğal mağaralarda bir içecek esliğinde doğal Çingene Show'unu izliyoruz ve sonrasında yine Dünya Kültür Mirası listesinde olan eski Müslüman Mahallesi Albaicin'de gezintimizi gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

5.GÜN
 
GRANADA - VALENCIA

Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Valencia’ya hareket.Keyifli bir yolculuktan sonra Valencia’ya varış ve panoramik Valencia şehir turumuzda; Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Eyalet başkanlığı, Puerta Serrano, Valencia Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN
 
VALENCIA - BARCELONA

Sabah kahvaltı sonrası Barcelona’ya hareket. Keyifli bir yolculuktan sonra Barcelona’ya varış ve otobüsümüz içinden yapılacak olan panoramik Barcelona şehir turu esnasında; Marina, Colombus Sokağı, ünlü Batllo Evi ve Mila ev yapıları, Sagrada Familia, Olympiyat Stadı, Sant Jordi Spor Salonu ve Calatrava Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.GÜN
 
BARCELONA - (GIRONA & FIGUERES – DALI MÜZESİ)

Sabah kahvaltısı ve ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Girona & Figueres (Dali Müzesi) Turu'na katılabilirler. (65 Eur) Bu turumuzda; önce Catalan Musevi cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişe Musevi cemaatinin yaşamından kesitler vererek götürecek ünlü Jewish meydanı El Call görülerek Figueres şehrinde sürrealist ressam Dali’nin eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi gezilecek. Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan dünyasını ayrıcalıklarına götürecek. Güzel bir günün ardından otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde. (Dali Müzesi Pazartesi günleri kapalı olduğu için Pazartesi gününe denk gelmesi durumunda alternatif tur önerilecektir.)

8.GÜN
 
BARCELONA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman.havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile 18:10'da İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saate göre 23:40'da İstanbul Havalimanı'na varış ve gezimizin sonu.

Dahil Olanlar / Hariç Olanlar

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Havalimanı - Madrid gidiş, Barcelona - İstanbul Havalimanı dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Madrid’te 2 gece, Sevilla'da 1 gece, Granada'da 1 gece, Valencia'da 1 gece ve Barcelona’da 2 gece belirtilen kategorideki otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı (7 continental kahvaltı) konaklama
Havalimanı – otel – havalimanı ve tüm şehirler arası transferler
Panoramik otobüsümüz içinden yapılacak Madrid, Sevilla, Granada,Valencia ve Barcelona şehir gezileri
Prontotour Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
KDV
Vize ücreti ve servis bedeli
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Otel konaklama vergileri
Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Değerlendirme
Harika
0
Güzel
0
Ortalama
0
Düşük
0
Kötü
0
İnceleme Yok
Yorum yazmak için giriş yapmalısınız

Erentur Verified

Üyelik Tarihi Sep 2022

* 31.857₺

Ek Ücretler:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
*
31.857₺
0 Değerlendirme