Ege Akdeniz Turu 5 Gece

Oylanmamış 0 incelemeleri
0/5
0% misafir tavsiye etti

Tur Türü

Yurt İçi

genel bakış

1.GÜN

HAREKET

Turumuz,  22.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 22.30 Şişli Prontotour Merkez Ofis Önü - 23.30 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı)  - 23.45 Kartal Köprüsü ( E-5 Ankara Yönü)  - 00.00 Gebze Center Avm Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyor.

2.GÜN

ANTALYA –  ASPENDOS TİYATROSU – DÜDEN ŞELALESİ – KÖPRÜLÜ KANYONDA RAFTİNG

Turumuz, 00.30 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit - Adapazarı yönünden) – 00.40 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları (ROMATEM Karşısı) (İzmit'ten binen misafirlerimiz Dönüş yolunda Osmangazi Oksijen Tesislerinde bırakılacaktır) – 01.10 Adapazarı Otogar Önünden (Sakarya'dan binen misafirlerimiz Dönüş yolunda Osmangazi Oksijen Tesislerinde bırakılacaktır) sizleri otobüsümüze alıyoruz.  Adapazarı – Kütahya  – Afyon güzergâhını takiben Antalya’ya hareket ediyor. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Antalya'da ki cennet köşelerinden biri olan Yukarı Düden Şelalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizle beraber Düden Şelalesi gezisi sırasında asırlık çınarları görüp fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında Anadolu’da günümüze kadar en iyi korunmuş Roma Tiyatrosu Aspendos Antik Tiyatrosunu geziyoruz. Günümüzün son durak noktasıda Türkiye’nin en güzel doğa spor alanlarından olan, 7’den 77’ye herkesin rahatça yapabildiği ve bir daha asla hafızalarınızdan silinmeyecek Köprülü Kanyonda Rafting parkuru olacaktır (Ekstra). Rafting sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Rafting Yapmayacak Olan Misafirlerimiz İçin Farklı Bir Gezi Alternatifi Olmayacağından, Bu Misafirlerimiz Rafting Alanımızda Bulunan Restoranımızda Beklemek Durumundadırlar.

Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Tesislerde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Rafting Alanında: Izgara, Salata, Makarna
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Grida City Otel vb.
Mola Tesisleri: Bozüyük ve Afyon Tesisleri
Rota: İstanbul - Afyon (451 Km) Afyon – Düden Şelalesi (276 Km) Düden Şelalesi – Aspendos Antik Tiyatrosu (46 Km) Aspendos Antik Tiyatrosu – Köprülü Kanyon (38 Km) Köprülü Kanyon – Otel (86 Km)
Otele Giriş Saati: 19.30

3.GÜN

KEKOVA TEKNE TURU – ÜÇAĞIZ KÖYÜ - KAPUTAJ PLAJI – KAŞ – SİMENA KALESİ - SAKLIKENT KANYONU  - FETHİYE

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında başlıyor.Kumluca – Finike üzerinden Üçağız Köyü’ne gidiyor ve Kekova Tekne Turumuza (1. Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne turumuzda Anadolu’nun en küçük tiyatrosunu barındıran Simena Kalesini ve denizin içindeki lahitleri uzaktan görüp fotoğraflama imkânı bulacağız. Ayrıca Kekova Adası, Batık Şehir, Hamidiye Koyu, Tersane Koyu bu turumuzda başlıca göreceğimiz yerler olacaktır. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molaları sonrasında aracımıza binerek Fethiye yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuk sırasında Kaş şehir merkezini yukarıdan gören bir noktadan fotoğraflıyoruz. Müsaitlik durumuna göre Kaputaş Plajı’nda da fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molaların ardından Antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km’lik Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında Fethiye’de bulundan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam, arzu eden konuklarımız için Bar Turu (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Kekova Tekne: Tavuk Izgara, Soslu Makarna, Bezelye, Bulgur Pilavı
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Yunus Otel, Atlas Otel vb.
Rota: Otel - Üçağız (165 Km) Üçağız - Kaş (34 Km) Kaş – Saklıkent (85 Km) Saklıkent – Otel (26 Km)
Otele Giriş Saati: 19.30

4.GÜN

TAM GÜN ONİKİ ADALAR MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU – KIZIL ADA – GÖCEK ADASI - BABADAĞ GÜN BATIMI TURU

Turumuz, sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası  Fethiye’nin ve Göçek’in birbirinden güzel koy ve adalarında yunuslar gibi özgürce yüzebileceğimiz, maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız Oniki Adalar Tekne Turumuza (2. Tekne Turu) çıkıyoruz. (Ekstra– Öğle Yemeği Dahil). Kızıl Ada, Göcek Adası, Tavşan Adası, Yassıcılar Adası, Katrancı Adası, Şövalye Adası başlıca göreceğimiz yerler olacaktır. Bu noktalardaki yüzme molalarımızın ardından Fethiye şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen Misafirlerimiz; otelde kalıp, otelin imkânlarından faydalanabilir ya da kendi imkânlarıyla ulaşacakları bir plajda tüm gün plaj keyfi yapabilirler. Gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Fethiye Dalış Turu: Fethiye ve çevresindeki su altı dünyasını keşfetmek isteyenler için en ideal aktivite olan Fethiye Dalış Turu profesyonel dalış eğitmenleri eşliğinde tamamlanır. Özel bir yetenek, bilgi veya donanım gerektirmeyen Fethiye Su Altı Dalışı esnasında büyülü bir dünyanın kapılarından giriş yapılır. Her yaştan misafirimizin rahatlıkla katılabileceği bir su sporu olarak görülmesi gereken dalışlar, su altını keşfetme hayaliyle yanıp tutuşanlar için adrenalin dolu bir eğlence olarak düşünülebilir. Sabah 09.00 gibi başlayan program saat 17.30-18.00 gibi sona eriyor. (EKSTRA)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Oniki Adalar Tekne: Balık veya Tavuk, Makarna, Salata
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Yunus Otel, Atlas Otel vb.
Rota: Otel – Fethiye (15 Km) Fethiye – Otel (15 Km)
Otele Giriş Saati: 19.00

5.GÜN

BELCEKIZ KOYU – ÖLÜDENİZ – RUM KÖYÜ KAYAKÖY – DALYAN TEKNE TURU – KAUNOS KRAL KAYA MEZARLARI - İZTUZU PLAJI – ÂŞIKLAR YOLU – MARMARİS

Turumuz, sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında, sabah dileyen misafirlerimiz 1975 m. yükseklikteki Babadağ’da Yamaç Paraşütü (Paragliding) yapma fırsatı bulabilirler (Ekstra). Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belcekız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz’de yüzme molası veriyoruz. Sonrasında eski adı Levissi olan Kayaköy’e doğru yol alıyoruz. Lozan Antlaşması’nın sonucunda mübadele ile terk edilmiş eski bir Rum köyü olan Kayaköy’ü gezerken 1920’li yılları yaşayacak, sokaklarında dolaşırken o dönem insanlarının yaşantılarından esintiler bularak onların hüzünlü gidiş öykülerine ortak olacaksınız. Kayaköy gezisinin ardından Karia Uygarlığı’nın önemli kentlerinden biri olan (Kaunos Antik Kenti’nin karşısında), bugün balık kapanlarıyla meşhur Dalyan Kasabasından Dalyan Tekne Turumuza (3. Tekne Turu) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz. Caretta & Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajın’daki yüzme molasının ardından Türk filmlerinde görebileceğiniz güzellikte bir ağaç tüneli olan Âşıklar Yolu’nu ziyaret ediyoruz. Aşk üzerine dileklerimizi Âşıklar Yolunda tutup grup fotoğrafı çektiriyoruz. Ardından Marmaris merkeze geçiyoruz. Marmaris Şehir Turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam, arzu eden konuklarımızla beraber  Marmaris Barlar Sokağına gidiyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Dalyan'da Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Muğla Demircioğlu Park Otel, Marmaris Oteller, Vb.
Rota: Otel – Kayaköy (13 Km) Kayaköy- Ölüdeniz (8 Km) Ölüdeniz – Dalyan (73 Km) Dalyan  - Aşıklar Yolu (55 Km) Aşıklar Yolu – Otel (28 Km)
Otele Giriş Saati: 19.30

6.GÜN

MUĞLA - GÖKOVA KÖRFEZİ – AZMAK ÇAYI – GÖKOVA TEKNE TURU - SEDİR ADASI – YÜZME MOLALARI – AKYAKA BELDESİ – MİLAS

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Gökova’ya hareket ediyoruz. Azmak Çayı kenarından körfeze doğru bir gezinti yapıyoruz. Akyaka’nın güzelliklerini görünce “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Azmak Çayı’nın güzelliği daha hafızanızdan silinmeden Gökova Tekne Turumuza (4. Tekne Turu) çıkıyoruz (Ekstra). Tekne turumuzda Gelibolu Adası, İncekum, Sualtı Mağaraları, Lacivert Koy başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Sedir Adası’na gidiyoruz. Sedir Adası’ndaki Kleopatra Plajında verilen molanın ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz. Tekne turuna katılmayan misafirlerimiz Mavi Bayraklı Akyaka Plajından denize girebilirler. Akyaka Beldesinden bedenen ayrılırken ruhumuzu da Gökova Körfezi’nde bırakıyor ve rotamızı Milas'a çeviriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  Akşam, arzu eden konuklarımız için Bodrum’un olmazsa olmazlarından Bodrum Barlar Sokağı Turuna çıkıyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Gökova Tekne: Köfte Ve Tavuk, Makarna, Salata
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Milas Milashan Otel, Vb.
Rota: Otel- Akyaka Liman (33 Km) Akyaka Liman – Otel (103 Km)
Otele Giriş Saati: 19.30

7.GÜN

ZEKİ MÜREN EVİ - YAHŞİ (CAMEL BEACH) YÜZME MOLASI - GÜMÜŞLÜK - ŞİRİNCE

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında başlıyor. Bodrum'da Sanat Güneşimiz Zeki Müren'in yaşamış olduğu evi geziyoruz. Sonrasında aracımız ile Bodrum yarımadası turumuza çıkıyoruz. İlk olarak eski adıyla ‘Kargı Koyu’ olarak bilinen Camel Beach, eskiden beri kumsalda yatan ve atlayan develer sayesinde bu adı alan plajda yüzme molası veriyoruz. Sonrasında Akyarlar, Turgutreis panoramik olarak görerek Gümüşlük'e ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz kısa molanın ardından Yalıkavak, Gündoğan, Torba'yı görerek Bodrum yarımadasından ayrılıyoruz.  Ege Bölgesi'nin en büyük gölü olan Bafa Gölü kenarında kısa bir molanın ardından şirin bir yer olan şarabı ve eski Rum Evleri ile meşhur; evleri, çarşısı ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye varıyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından İzmir – Manisa – Balıkesir – Bursa yol güzergâhını takiben İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Bodrum Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Şirince'de Serbest Menü (Ekstra)
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Rota: Liman – Şirince (149 Km) Şirince – Susurluk (296 Km) Susurluk – İstanbul (325 Km)

8.GÜN

İSTANBUL

Turumuz, sabah 06.00 - 07.00 saatleri arasında İstanbul'a ulaşıyor ve bir başka Prontotour organizasyonunda buluşmak üzere, sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın...

İstanbul’a Varış Saati: 05.00 / 06.00

Dahil Olanlar / Hariç Olanlar

Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası
Ekstra Olarak Belirtilmeyen Tüm Tekne Turları
Tüm Öğlen Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Giriş Ücretleri

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Değerlendirme
Harika
0
Güzel
0
Ortalama
0
Düşük
0
Kötü
0
İnceleme Yok
Yorum yazmak için giriş yapmalısınız

Erentur Verified

Üyelik Tarihi Sep 2022

* 6.199₺

Ek Ücretler:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
*
6.199₺
0 Değerlendirme