BİZ SİZİ ARAYALIM

 
0224 242 46 25bilgi@bursaerenturizm.com
VİZE İŞLEMLERİ
Ukrayna Vizesi
 

Ülkemizin kuzeyinde, Karadeniz’in karşı kıyısında bulunan Ukrayna’yı turistik, ticari ve eğitim amacı ile ziyaret etmek isteyen ülkemiz vatandaşları, Ukrayna Başkonsolosluğu’na şahsi veya aracı firmalar yardımı ile Ukrayna Vizesi müracaatında bulunabilirler. Aracı firmalar yolu ile yapacağınız başvurular daha hızlı neticelenmekte olup, uzun başvuru evraklarını tamamlama zahmetinden kurtulmanıza yardımcı olur. Vize başvuruları için gerekli zamanı bulunmayan adaylar için bu firmalar sahip oldukları deneyimle hızlı ve güvenilir hizmetler vermektedirler.

Ukrayna’yla olan ticari ve turistik ilişkilerimiz yıllar boyunca artarak devam etmiştir. Her yıl milyonlarca insan karşılıklı olarak gidip gelmektedir. Ülkemizde ikamet eden Ukrayna vatandaşları bulunduğu gibi Ukrayna’da ikamet eden pek çok Türk ailesi bulunmaktadır. Ukrayna’da yaşayan ailesini ziyaret edecek vatandaşlarımız da bu ziyaretleri için Ukrayna Vizesi almak durumundadır.

Vize için gerekli belgeler, ülkemizin Ukrayna olan yakın ilişkileri nedeni ile az sayıda olup vize işlemleri 3 iş günü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Ukrayna’dan alınacak davetiye için şahsi başvurularda beklemek zorunda kalan adaylar, aracı firmalar ile bu problemlerini kısa süre içerisinde halledebilmektedir. Ukrayna ziyareti gerçekleştirmek isteyen adaylar vize başvurusu sırasında, konsolosluktan aldıkları müracaat formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak, seyahat amaçlarını açık bir dille belirtirler.

Vize ücretini yatırmaları akabinde nüfus cüzdanı ve pasaport fotokopilerini başvuru evraklarının arasına yerleştirerek 2 adet biyometrik fotoğrafı da ekleyerek evrakları tamamlamış olurlar. Pasaportların 7 ay geçerlilik süresinin bulunması ve vizeleme işlemleri için 2 adet boş sayfası bulunması gerekmektedir.

Ülkemiz ile yakın ilişkileri sebebi ile vatandaşlarımıza seyahat sonrası da zorluk çıkarmayan Ukrayna, Türk turistlere her zaman anlayışlı ve misafirperver olmuştur. Türk girişimcilerimiz ve iş adamlarımız da sık sık Ukrayna ziyaretinde bulunarak iş ilişkilerini ilerletmektedir.

Ukrayna Vizesi başvurularınız sonucu 15 gün, 1 ay ve 3 ay süre ile vize alabileceğiniz gibi süresi dolmayan vizeleriniz varsa bu zaman dilimlerinde tekrar Ukrayna ziyareti gerçekleştirebilirsiniz. Yırtılmış veya deforme olmuş pasaportlarınızla ülke sınır kapısında problem yaşarsınız. Seyahat etmeden önce bu durumda olan pasaportlarınızı yenilemeyi unutmayınız.

Detaylı bilgi almak içinBize Ulaşın Ya daSizi Arayalım